İslami Oteller
Alternatif Tatil Merkezleri bilgi edinme merkezi... İçkisiz, diskosuz ve tesettürlü hanımlara uygun imkanları olan aile otelleri ve tatil köyleri hakkında aradığınız bütün güncel bilgiler...

İslami Otel Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

1. Fiyat - Fayda Dengesi: Zengin olmanız paranızı israf edebileceğiniz anlamına gelmiyor. "Düz" otellere göre zaten pahalı olan muhafazakar aile otellerine değerinden fazla para vermeye gerek yok. Pahalı otel iyi oteldir genellemesi unutun.

2. Havuz ve Plaj Durumu: "Tatil eşittir yüzmek"se sizin için bayan erkek havuzu ayrı olan bu otellerin havuz sayısı
çok önemli demektir. Bazı otellerde bir havuz oluyor ve dönüşümlü kullanılıyor. Aman dikkat. Tatile sıra beklemeye mi geldik?

3. Çevresel Faktörler: Otel muhafazakar olabilir. Diskosu, gürültüsü, patırtısı, üstsüzü olmayabilir... de.. hemen dibinde böyle bir otel varsa?

4. Havuz Temizliği: Haşema ile girilen havuzlar diğerlerine göre biraz daha sıkıntılı olabiliyor. Haşema niyetine, eteği bluzu ile havuza dala dindar ninelere olabiliyor. Uyarmadı demeyin.

5. Yerleşim Yerine Mesafesi: Abur cubur yemeyi seven biriyseniz... Cipsci dondurmacı çocuğunuz varsa... Çekirdek çitletmeden çay içemem diyorsanız... otellerin  marketlerine mahkum olursunuz. Biraz tuzlud olabilir onların çiğdem çekirdekleri, cep yakabilir..

6. Çocuk Havuzu: Çocuklar için havuz elzem. Fakat çocuk havuzu ve büyük havuzun suyu karışıyorsa birbirine hijyen sıkıntısı olabilir.

7. Özel Plaj: Bayanlara ve baylara özel plajları olan oteller de var. Denizden vazgeçmem, harama da bakmak istemem diyenler... doğru bu otellere...

8. Yeme-İçme: Çok şey istiyorum ama mümkünse yemeklerde kullanılan malzemelerin markalı olup olmadığını araştırın. "Herşey dahil sucuğu", "Otel kıyması" gibi marka yok... bunlar sıfat tamlamasının tamlayanı... Dikkatinize.

9. Eş Dost Turizm: Otel seçerken reklamlara, reklamlarda kullanılan dile, fotoğraflara, videolara pek itibar etmeyin. Eş dost tavsiyesi ne âlâ, gerisi palavrââ...

10. İslami Otele İslami Ortam: Otelin alkolsüz ve ayrı havuzlu olması kimi için kâfi olabilir. Kimi her şeyiyle haram helale dikkat edilmesini ister. Hangi gruba giriyorsanız otelinizi de ona göre seçin.

0 comments

Yorum Gönderme

Yorum yazarken lütfen, hakaret, aşağılama ve küfüre yer vermeyin. Ayrıca Yorum kurallarına aykırı olduğnu düşündüğünüz veya rahatsız olduğunuz yorumları info@islamioteller.net'e bildirebilirsiniz.Teşekkürler...

 
İslami Oteller Hakkımızda ve İletişim İslami Termal Oteller İslami Tatil Köyleri Ege Bölgesi Otelleri Alanya Tatil Yerleri Tesettür Giyim Otel tavsiye et Gizlilik Sözleşmesi Reklam