İslami Oteller
Alternatif Tatil Merkezleri bilgi edinme merkezi... İçkisiz, diskosuz ve tesettürlü hanımlara uygun imkanları olan aile otelleri ve tatil köyleri hakkında aradığınız bütün güncel bilgiler...

Ramazan ayında tatil yapılır mı? Anket

Mübarek Ramazan ayı yaklaşıyor. Malumunuz Ramazan ayı Hicri takviminde 12 aydan biri. Bu yüzden bizim kullandığımız miladi takvime göre hicri yıl 11 gün daha kısa. Bu yüzden her yıl Ramazan ayı 11 gün geriye kayıyor. Bu yıl tam da yazın ortasında, yani 11 Ağustos'da ilk orucumuzu tutacağız. Bu durumun tatilcileri olumsuz etkilediği aşikar.

Sitemizde bulunan otellerin bir kısmı Ramazan Ayı'nda hizmet vermeye devam edecek. Bunu daha önce duyurmuştuk. Ramazan içinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinin bulunduğu ve Kur'an-ı Kerim'in indiği ay. Bu yüzden Ramazan ayında mukabele okunur Peygamber Efendimizin her Ramazan yaptığı gibi. Peygamberimiz geceleri ibadetle, gündüzleri oruç ile geçirmeyi tavsiye etmiştir.

Bu minvalde bir anket düzenledik. Siz sevgili ziyaretçilerimizin bu konudaki fikirlerini almak istedik ve sitenin sağ üst köşesine bir anket koyduk. Oy kullanırsanız seviniriz. Ayrıca alt tarafa bu konudaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

5 yorum

Anonim dedi ki...

Ramazan ayında tatil yapılmaz. Gündüzleri oruç geceleri namazla, Kuranla geçirilir. Hem dinimiz böyle emir ve tavsiyede bulunur hem de geleneksel olarak böyledir.

5 Temmuz 2010 03:11
Unknown dedi ki...

Cevaz vermek ne bu siteye ne de sitenin ziyaretçilerine düşmez. Varsayalım anketten caiz değildir sonucu çıktı veya tam tersi... Sitenin adresinde islami kelimesinin geçmesi cahil cühelayı yanlış yönlendirmeyecek midir? Vebali alıyor musunuz?

10 Temmuz 2010 04:10

amet;

Burada amacımız dini bir hüküm vermek değil. Bu konuda herkesin dini yorumu farklı olabilir. Anket ve buradaki yorumlar sayesinde "genel görüş" konusunda bir fikir edinilebilir diye düşünüyoruz.

10 Temmuz 2010 17:55
Anonim dedi ki...

Helal ve Haram ın Sınırları belli bunları sanırım hepimiz az çok bilmekteyiz
Ramazanda Tatil yapılmaz caiz olmaz diye bişey yok
Orucunu tuttuğun namazını kıldığın haramlardan kaçtığın ve gögörevlerini yerine getirdiğin müddetçe çalış, gez, tatil yap, dünya turuna çık veya Hacca umreye git hepsi caizdir fakat bu tatil havuza girip orucunu bozduracak, namazdan alıkoyup veya gözzinası yaptırıp günahkar edecekse o zaman işler değişir iyiyi kötüyü hepimiz biliyoruz kimse kimseyi yada kendini kandırmasın

13 Temmuz 2010 05:52
Anonim dedi ki...

amet Arkadasim Dini Hükümler ve esaslar peygamberimiz tarafından allah tebliğ buyurdu sekilde olmusdur.Yanlis anlamayınki Edille-i Şer'iyye dede gecer
1. Kitap: Kur'an-i Kerîm.
2. Sünnet: Peygamberimizin mübârek sözleri, isle-dikleri ve baskalari tarafindan yapilan islerde o isi tasvip mâhiyetindeki sükûtlaridir.
3. Icmâ-i ümmet: Bir asirda, Ümmet-i Muhammed'in müctehidlerinin bir mesele hakkinda ittifak etmeleridir.
4. Kiyâs-i Fukahâ: Bir hâdisenin kitap, sünnet ve icmâ-i ümmetle sâbit olan hükmünü; ayni illete, ayni sebebe ve ayni hikmete dayandirarak o hâdisenin tam benzerinde de isbat etmekten ibârettir.
yani din müctehidlerine soru sormakda caizdir.cünkü en son onların kararı etkili olur

13 Temmuz 2010 13:01

Yorum Gönderme

Yorum yazarken lütfen, hakaret, aşağılama ve küfüre yer vermeyin. Ayrıca Yorum kurallarına aykırı olduğnu düşündüğünüz veya rahatsız olduğunuz yorumları info@islamioteller.net'e bildirebilirsiniz.Teşekkürler...

 
İslami Oteller Hakkımızda ve İletişim İslami Termal Oteller İslami Tatil Köyleri Ege Bölgesi Otelleri Alanya Tatil Yerleri Tesettür Giyim Otel tavsiye et Gizlilik Sözleşmesi Reklam