İslami Oteller
Alternatif Tatil Merkezleri bilgi edinme merkezi... İçkisiz, diskosuz ve tesettürlü hanımlara uygun imkanları olan aile otelleri ve tatil köyleri hakkında aradığınız bütün güncel bilgiler...

İslami oteller hakkındaki yorumlar

İslamioteller.net sitesi kendi alanındaki siteler arasında şu anda birinci sırada. Bu birinciliği tabi ki bizleri ve tatilcileri yorumlarıyla şereflendiren sayın ziyaretçilerimize borçluyuz. Kendilerine teşekkürü bir borç biliriz. Elbette yorumlar konusunda küçük sıkıntılar yok değil. Bu konu üzerine eğilmekte fayda olacağını düşünüyoruz.

Sitemizde kayıtlı onlarca Tesettür Otel konseptine uygun hizmet veren oteller hakkında her gün onlarca yorumlar yapılmakta. Ancak bu yorumların bir kısmı maalesef tarafımızdan yayınlanmamaktadır. Daha önce Yorumlar Hakkında başlıklı bir yazı kaleme almış, yorum yaparken dikkat edilmesi gereken hususları sıralamıştık. Bir nevi Yorum Kuralları koymuştuk.

Fakat ne yazık ki, bu kuralların bazı misafirlerimiz tarafından okunmadığını düşünüyoruz. Muhtamelen bu konuda bizim de hatamız vardır. Şu anda sitenin sol alt tarafında bulunuyor bu kuralların linki. Belki daha görünür bir yere koymalıydık.

Yenilenen Kuralları hatırlayalım önce:
1. Otellerle ilgili görüşler herkesin faydalanması için açık ve net olarak ifade edilmelidir.
2. Sadece eleştirmek için yapılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Amacınız oteller hakkında tatile gitmeyi düşünenleri bilgilendirmek olmalıdır.
3. Yorumlarda aşağılayıcı ifadelere, hakarete, küfüre (kötü söz) kesinlikle yer verilmeyecektir.
4. "Ad" kısmı boş bırakılmamalıdır. En azından bir nick (lakap) yazılmalıdır.
5. Yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır. Mükerrer mesaj yazılmaması rica olunur.
6. İmla kurallarını metnin anlamını etkileyecek veya anlaşılmasını güçleştirecek derecede ihmal eden yazılar yayınlanmayacaktır.
7. Şikayetlerinizi otel yönetimine, eleştiri ve memnuniyetinizi herkese anlatın.
8. Yazılan yorumlardan sitemiz sorumlu değildir.
9. Burası şikayet merci değildir. Şikayetlerinizi otel yönetimlerine, Turizm Bakanlığına, Tüketiciler Birliğine veya bu konuda yetkili yerlere yapınız.
10. Bu platform otel yönetimlerine ve turizmcilere de açıktır.
11. Rahatsızlık duyduğnuz veya kurallara aykırı olduğunu düşündüğünüz yorum ve görüşleri info@islamioteller.net adresine bildirebilirsiniz.
Evet, lütfen bu konulara dikkat edelim, ki yazdığımız yazılar tatile gitmek isteyenler için gerçekten faydalı olsun.

Unutmadan şunu da belirtmek isteriz. Yapılan yorumlar üzerinde oynama yapma şansınız yok teknik olarak. Olsa bile yazıları değiştirmeyi, ekleme - çıkarma yapmayı uygun bulmuyoruz.

Şimdi konuyu biraz somutlaştıralım. Yorum yazarken en çok yapılan hataları şöyle sıralayabiliriz.
1. Anlamı bozacak, yazıyı anlaşılmaz kılacak derecede noktalama işaretlerine uymayan yazılar.
Örnek: bu otele geçen yaz gittik çok memnun kalmadık garsonlar eğitimsizdiler acemiydiler otel sahibine söyledik ama hiç oralı olamamyı seçti kendileri yani kismeye tafsiye etmiyoz....
2. Cep telefonu mesajlarındaki gibi kısaltmalar.
Örnek: Otl dnze çok uzk, yarım saat yürümk gerkyor.
3. Açıklama yapılmadan yazılan yazılar.
Örnek: "çok berbat gitmeyin.", "Harika.." , "kimseye tavsiye etmiyorum."
4. Argo ifadeler
Örnek: "bu herifler...", "yuh artık bu adamlara", "woaaaww ne manyak bi otel"

Örnekler çoğaltılabilir tabi.

En çok önem verdiğimiz nokta şu:
Eleştirmek sadece kötü yönlerini söylemek anlamına gelmez. Mümkün olduğu kadar hakkında bilgi sahibi olunan otelin iyi ve kötü yanlarını beraber yazılmalıdır. Unutmayın, mükemmel otellerin de eksikleri vardır. Çok kötü otellerin artı yönlerinin olabileceği gibi.
Yani gittiğiniz otelden memnun kalmayabilirsiniz ve bunu dile getirmeniz otel sahipleri için de faydalı olacaktır. Kendilerine çeki düzen vereceklerdir. Ama 3-5 günlük tatilinizde memnun kaldığınız noktaları da belirtirseniz daha adil bir yaklaşım sergilemiş olacaksınız, diye düşünüyoruz.

Yukarıda belirttiğimiz hatalar sebebiyle yorumlarını yayınlayamadığımız ziyaretçilerimizden daha dikkatli olmalarını rica ediyoruz. Kusurumuz varsa kendilerinden özür diliyoruz.

Sağlıcakla kalın

islamioteller.net Yönetimi

0 comments

Yorum Gönder

Yorum yazarken lütfen, hakaret, aşağılama ve küfüre yer vermeyin. Ayrıca Yorum kurallarına aykırı olduğnu düşündüğünüz veya rahatsız olduğunuz yorumları info@islamioteller.net'e bildirebilirsiniz.Teşekkürler...

 
İslami Oteller Hakkımızda ve İletişim İslami Termal Oteller İslami Tatil Köyleri Ege Bölgesi Otelleri Alanya Tatil Yerleri Tesettür Giyim Otel tavsiye et Gizlilik Sözleşmesi Reklam