İslami Oteller
Alternatif Tatil Merkezleri bilgi edinme merkezi... İçkisiz, diskosuz ve tesettürlü hanımlara uygun imkanları olan aile otelleri ve tatil köyleri hakkında aradığınız bütün güncel bilgiler...

Muhafazakar Oteller

Günümüzde tatil, modern hayatın vazgeçilmezi olmuş durumda. Artık insanlar tatillerini köylerinde geçirmek taraftarı değil, kaldı ki köyü olan insanların sayısı da zamanla azalıyor. Az ya da çok sabit geliri olan herkes - dar gelirli kesim dahil - yıl boyu üç beş kuruş biriktirip yazın gideceği bir otel peşinde koşuyor. Gerçi para biriktirme devri de bitti artık. Kredi kartına taksit yapmayan bir tek mahalle bakkalları kaldı.

Hayat zor, hayat yorucu, hayat stresli... Çoğu çalışan için bir hafta da olsa iş yerinden, evinden, mahallesinden uzak, hem eğlenip hem dinleneceği bir mekanda vakit geçirmek gelecek çalışma dönemi için doping vazifesi görüyor.

Tatil, özellikle plaj tatili, dindar insanlar için uzak durulması gereken bir etkinlikti birkaç on yıl öncesine kadar. Neticede bu insanların da tatil yapmaları gerektiğini düşünen işadamları - kendilerine yeşil sermaye denilenlerden bahsediyorum - peşpeşe Alternatif Tatil merkezleri inşa etmeye başladılar.

İlk olarak Didim'de Caprice Palace'la başlandı işe. Gerisi çorap söküğü gibi geldi. Her geçen gün de yeni yeni içkisiz oteller yapılıyor. Bizim amacımız da muhafazakar ailelerin inançlarından taviz vermeden dinlenip stres atabilecekleri konaklama merkezlerini tanıtmak.

Alternatif Tatil merkezleri olarak niteleyebileceğimiz bu otellerin farklılıklarını şöyle sıralayabiliriz:
- İçkisizdirler. Sarhoş narası duymazsınız.
- Disco yoktur. Gürültü patırtı olmaz, çoluk çocuk gidebilirsiniz.
- Bay ve bayan yüzme havuzları ayrıdır. Bazılarında bayanlara özel plajlar vardır.
- Mescit mevcuttur.
- Yabancı turist yoktur. Gayrı ahlaki bir durumla karşılaşmazsınız.

Otel Yorumları


Bizim işimiz sadece tanıtımdır. Bu tür otelleri veya tatil köylerini arayanlara yardımcı olmaktır. Tatil kararı alanlara alternatifleri göstermek de diyebiliriz. Siz tabi ki iyice sorup öğrenmeden hiçbir oteli tercih etmeyin. Küçük bir tavsiyemiz de şu olacak: Özellikle bu otellerde tatilini geçirenlerin bu otellerle ilgili görüşlerini okumanız ve varsa tecrübeniz bu konuda tatilcilerle paylaşıma girmenizdir.
Ancak yorum yazmadan önce mutlaka Yorumlar Hakkında bölümünü ve Yorum Kurallarını okuyun. Yazmış olduğunuz yorum ve görüşler bu kurallar çerçevesinde değerlindiriliyor.

İletişim: info@islamioteller.net

9 yorum

Bu yıl tatilimizi; annemden dolayı muhafazakar otellerden birinde geçirmeye karar vermiştik.alternatifler baktığımızda az gibi gözüksede aradığımızda ona yakın otel bulduk.
Daha önce konakladığımız termal otel ile görüşmeler yaptım ama 6 yaşın içinde olan kardeşim yüzünden anlaşma sağlayamayarak soluğu islami.net sayfasında aldım.otellerin hepsinin resmi oldukça cezbedici olmasına rağmen tereddütler içinde birkaçını aramaya başladım.kesin kararı yıl içinde çalıştığım acentamdan referans alarak Belvu resort oteli seçtim.sitelerine bakınca küçük,sevimli,şirin gözüküyordu.kararımızı vererek 5 günlüğüne annem,ben ve kardeşimle gittik.
Havaalanında transfer için bekleyen servisleri syesinde otele vardık.
resimlerdeki gibiydi dışardan herşey.
giriş yaptığımızda akşam yemeğindeydi herkes,güleryüzlü Hatice Hnm.bizi giriş işlemlerinde bekletmemek için hemen restauranta götürdü.yemekten sonra odamıza çıktığımızda,odaların temizliği,sadeliği,mazarası gerçekten görülmeye ve yaşanmaya değerdi.
herşeyin düşünüldüğü,rahatlığın ön planda yer aldığı şirin bir butik otel belvu resort.
tabi bu kadar olumlu düşüncelerimin yanında olumsuzluklarda vardı tabiki,
ama İşletme sahiplerinden Adnan Sezer ve oğlu Serkan Sezer gerçekten rahatımız için ellerinden geleni yaptı...
ikisinede sonsuz teşekkürler eder...
ağustos ayında tekrar görüşmek üzere sevgiyle kalın...

27 Temmuz 2008 08:32
Adsız dedi ki...

tel numarası nı ara ki bulasın

4 Haziran 2010 13:06
Adsız dedi ki...

BEN HİDAYET AİLEMLE BİRLİKTE 1 HAFTA YEŞİL ÖZ ÖTELİNDE KALDIK GÜLER YÜZ KADROSUYLA VE İSLAMİ KURALLARINA UYGUN ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI TEBRİK EDERİM

19 Haziran 2011 09:57
Adsız dedi ki...

ben gayet seviyeliyim 5000tllik devremülkü 11000 sattınız tekrar bana sattıgınızı satın diyorum 5000 tl alırız diyorsunuz aslında haklısınız bizde hata 10 yıl önce annemin hac parasını ihlas a yatırdık hala alamadık h ala belgeleri elimde sizlere bulaşmamalıydık o ilah diye taptıgınız enver öreninde yatacak yeri yok

15 Ocak 2012 01:56
Adsız dedi ki...

nasıl rezervasyon yaptırabiliyoruz numara falan varmı acaba

21 Ocak 2012 09:50
Admin dedi ki...

yeşilöz otel artık tesettür otel değil dikkatinize...

9 Temmuz 2012 04:12
Husmen Ciftci dedi ki...

DIVAIBIS kesinlikle muhafazakarbir otel degil.. Lütfen insanlari yanlsi yönlendirmeyin, sitenizi güncelleyin.. 4 kere size güvenerek yola çiktim, DIVAIBIS çürük çikti aralarindan, yilbasinda içkisinden göbek atanina kadar her türlü pislik mevcuttu.. Lütfen insanlari dogru yönlendirin..

5 Ocak 2013 01:39

Sayın Hüsmen Çiftçi,

Bahsettiğiniz otelde bay ve bayanlara ayrı havuz mevcut. Mescit de var. Alkol satışının olmadığını biliyoruz.

Bu yüzden "Alternatif Tatil" kategorisine girdiğini düşünyoruz.

Otel ile ilgili görüşleriniz ve yorumunuz yayınlanmıştır.

İlginiz için teşekkürler.

5 Ocak 2013 16:11
Bersidar dedi ki...

Altınoluk gibi bir yerde böyle bir tesis olması bizler için çok güzel bir imkan. Biz çok güzel vakit geçirdik. Herkese tavsiye ederiz

12 Mart 2013 06:52

Yorum Gönder

Yorum yazarken lütfen, hakaret, aşağılama ve küfüre yer vermeyin. Ayrıca Yorum kurallarına aykırı olduğnu düşündüğünüz veya rahatsız olduğunuz yorumları info@islamioteller.net'e bildirebilirsiniz.Teşekkürler...

 
İslami Oteller Hakkımızda ve İletişim İslami Termal Oteller İslami Tatil Köyleri Ege Bölgesi Otelleri Alanya Tatil Yerleri Tesettür Giyim Otel tavsiye et Gizlilik Sözleşmesi Reklam